8 професій, в яких можна заробити великі гроші

8 професій, в яких можна заробити великі гроші

Ситуація з працевлаштуванням в Україні залишає бажати кращого. Найбільш популярні професії набирають по кілька десятків кандидатів, щоб працевлаштувати одного. Чи знаєте ви, що насправді кількість вакансій в Україні стрімко зростає, постійно потребуючи професі  про які ми ще навіть не чули.

Проаналізувавши вітчизняний ринок праці, ми виділили професії, які, швидше за все виявилися поза Вашою увагою. Але, не виключено, що якимось з цих фахівців захоче стати Ваша дитина. А може і Ви.

SMM-менеджер / Контент-менеджер

Для розігріву ми взяли професію, про яку ви вже могли чути. SMM-менеджер – це представник компанії в соціальних мережах, який керує її присутністю і просуванням на соціальних платформах, таких як Facebook, ВКонтакте, Одноклассники, Youtube, Twitter, Instagram, а так само на профільних форумах.

«Есемемщік» працює з однією або декількома брендовими платформами в рамках чіткої тематичної політики. У нього є певні завдання та обов’язки, щодо формування іміджу компанії / бренду, створення або інтегрування якісного контенту, збільшення охоплення аудиторії.

Також він повинен відслідковувати згадок компанії в інтернеті, вміти працювати з негативними відгуками, знати принципи побудови і наповнення сайтів. Ознаки SMM-фахівця високого рівня – знання мов програмування, графічних редакторів, мобільних додатків і соціальних інструментів.

Простими словами – це імідж-мейкери, «піарник» і маркетолог в одній особі.

Фандрайзер

Фандрайзер – це фахівець із залучення коштів в некомерційні, громадські, благодійні та культурні проекти / організації. В Україні практично відсутні фахівці, які працюють в цій галузі, через що сильно страждає розвиток суспільного і культурного середовища.

Фандрайзера повинен вміти визначити цільову аудиторію проекту і зрозуміти, хто може стати потенційним інвестором (на оплатній, безоплатній або рекламної основі), взаємодіяти з інвесторами і юристами, контролювати всі юридичні сторони проекту, контролювати питання оподаткування. Можна підкреслити кілька фінансових джерел, з якими працюють фандрайзери: гранти різних благодійних фондів, пожертвування бізнесу, виконання державних замовлень, приватні пожертвування і членські внески.

Простими словами – це посередник між культурно-соціальним сектором і комерційними організаціями.

Медіабайер

Медіайбайер – це людина, яка визначає і гарантує розміщення реклами. Тут увага – медіабайер не розробляє рекламу. Він тільки розміщує її, купуючи рекламні площі. Все набагато складніше, ніж ми думали – це не тільки реклама вуличних біг-бордах і банерах в інтернеті.

В основному, медіабайер займається product placement (продакт-плейсмент) – прийом неочевидної (прихованої) реклами, що полягає в тому, що реквізит, яким користуються герої в медіа має реальний комерційний аналог. Зазвичай демонструється сам рекламований продукт, або його логотип, або згадується про його хорошій якості. Де розміщують рекламований продукт? У кінофільмах, блогах і влоги, в газетних і журнальних статтях, телевізійних передачах, комп’ютерних іграх, музичних кліпах, книгах …

Простими словами – це людина, яка розміщує пряму і непряму рекламу там, де вона буде помічена і сприйнята належним чином.

Кризовий менеджер

Іноді власники бізнесу стикаються з проблемою, що на одному з їхніх підприємств різко знизився прибуток, підштовхнувши його до межі банкрутства. Варіантів вирішення цієї ситуації більш ніж достатньо – можна розформувати підприємство, можна продати. А можна звернутися до кризовому менеджеру, який якраз займається питаннями відновлення бізнесу.

Багато фірм і компанії часто потрапляють у кризові ситуації, і для того, щоб не пускати процес на самоплив, а вийти з положення грамотно, звертаються до кризового менеджерам. Тільки в Україні зараз дефіцит фахівців такого роду, і їх доводиться запрошувати з ближнього чи далекого зарубіжжя. Кризовий менеджер повинен досконально знати антикризові методи, мати досвід роботи з договорами, вміло проводити оцінку майна та фондів. Для більшої ефективності, кризис-менеджер активно взаємодіє з логістиком, аудитором, економістами і юристами для більшої ефективності.

Простими словами – це рятувальник для потопаючого бізнесу.

Технічний редактор

Письменник – професія зрозуміла кожному з дитинства. Але що тут робить приставка технічний?

Суть в чому – технічний письменник розробляє зовнішню і внутрішню документацію технічного об’єкта (продукту, дослідження, програми). Таких фахівців теж не дуже багато, але, що цікаво, в Україні цієї професії навчають. Але, в основному, в контексті технічного перекладача. Технічний письменник розробляє, веде і оновлює керівництво користувача, керівництво адміністратора, правила експлуатації об’єкта, проектує схеми, графіки і інфографіки, аналізує і тестує об’єкт, збирає інформацію у всіх учасників процесу створення / розробки об’єкта.

Крім вищевказаного, технічний письменник готує матеріал технічних презентацій, приймає участь в навчанні обслуговуючого персоналу і користувача роботі з об’єктом, займається адаптацією документації для інших мов. Так що знання англійської буде величезним плюсом. Але краще – китайського. Зараз дана спеціальність вкрай затребувана в IT секторі.

Простими словами – це перекладач з «ботанского» на російську.

Бренд-ресейлер

Перепродувати можна, звичайно, все що завгодно. На цьому і будується бізнес. Але в даному контексті є одна особливість, коли головна твоя витрата – це пошук товару, який, швидше за все, буде представлений тільки у тебе. Справа в тому, що бренд-ресейлерів займаються скупкою модних речей на секонд-хендах і стоках, потім перепродуючи в інтернеті.

Головна відмінність в тому, що у бренд-ресейлерів всі речі і аксесуари в десятки, а то і сотні разів дешевше, ніж у виробника або офіційного дистриб’ютора. Щоб розібратися в питанні бренд-ресейлінга, Ви можете прочитати наш детальний матеріал про цю романтичну професію.

Простими словами – це людина, яка дешево одягає Вас в дорогі речі

Фуд-дизайнер / Фуд-архітектор

Останнім часом, спираючись на бум розвитку суспільно-ресторанного харчування дуже затребуваною виявилася професія фуд-стиліста, але в гастрономічною площині у цих понять (фуд-дизайнер і фуд-стиліст) абсолютно різні функції.

Фуд-стиліст – це людина, яка створює класну фотографію їжі, яку вставляють в меню або в рекламу, щоб людині захотілося замовити це блюдо. У нас уже навіть розвинувся професійний ринок з активною конкуренцією.

Фуд-дизайнер – це людина, яка створює їстівні або не їстівні інсталяції з їжі. Дуже потрібна особа на різного роду банкетах, фуршетах, фестивалях, конференціях, та й взагалі де завгодно. І ось якраз ця професія на ринку України не розвинена до високого рівня.

Простими словами – це кухар-архітектор, який може побудувати з будь-якої їжі Статую свободи, логотип нафтової компанії або андронний коллайдер.

ERP-консультант

Давайте для початку спробуємо взяти на себе обов’язки технічного письменника і пояснити, що таке ERP. Enterprise Resource Planning (планування ресурсів підприємства) – це програмна система, яка допомагає ввести всі відділи і функції компанії в єдину робочу середу, при цьому всі департаменти працюють з єдиною базою даних і їм простіше обмінюватися між собою різного роду інформацією.

ERP-система дозволяє розпізнати потреби компанії, відрегулювати виконання плану, координувати процес активності своєчасно реагуючи на зміну ринку, оптимізувати бізнес-процеси в компанії шляхом скорочення матеріальних і тимчасових витрат, стандартизувати якість сервісу. І ось ERP-консультант – це людина, яка займається впровадженням та координацією цієї системи. Фахівці такого роду в Україні є, але їх послугами може собі дозволити скористатися не кожна компанія. Для коректного введення ERP-системи в роботу окремо взятої компанії ERP-консультанту може знадобиться не один рік. При цьому, він повинен володіти величезним багажем малопоширених компетенцій і знаннями з різних наукових областей.

Зате на ринку України дуже низька конкуренція в цій галузі. І дуже великі, просто величезні зарплати. Так що можна навіть замислитися про зміну професії.

Простими словами – це людина яка допоможе вашому бізнесу менше витрачати і більше заробляти.

Більше тут.