Чого чекають підприємці у 2017 році?

Чого чекають підприємці у 2017 році?

Національний банк України провів опитування серед підприємців, щоб встановити головні очікування комерційної сфери на 2017 рік. Опитування проходило з 7-го лютого по 6-е березня. За цей період опитали представників підприємств з 22 регіонів України. Тепер у нас є можливість зрозуміти чого чекають підприємці і чого побоюються найбільше.

В опитуванні брало участь 673 підприємства декількох напрямків роботи: експортоорієнтовані (10.8%), імпортоорієнтовані (8.0%), експортно-імпортні (29.9%) і не задіяні у зовнішньоекономічних операціях (51.3%).

17.5% респондентів представляли сферу переробної промисловості, 5.2% – оптової торгівлі (5.2%). До того ж, за кількістю працівників половина з опитаних підприємств займає середню позицію, що представляє собою 51 – 250 співробітників. За результатами проведеного опитування підприємців вдалося отримати такі результати.

Чого чекають підприємці в найближчі 12 місяців: надії та побоювання

Першими негативними факторами розвитку промислових підприємств, підприємці називають завищені ціни на енергоносії і матеріали. При цьому в 2017 році компанії очікують продовження поступового збільшення виробництва товарів і послуг (на 6.1%) і уповільнення темпів інфляції, яке відбудеться за рахунок збільшення споживчих цін на 15.6%.

Крім цього, згідно з опитуванням, ми ризикуємо стати свідками пожвавлення ділової активності. Індекс ділових очікувань потенційно підвищиться до 113.3%. Ще в 2017 році підприємства планують частіше брати кредити в національній валюті.

Продовження читайте на сайті Бізнес Арена