Де взяти гроші на розвиток бізнесу

Де взяти гроші на розвиток бізнесу

Бути успішним в житті – це мета майже будь-якої людини, але як це зробити знає далеко не кожен. Дуже часто люди думають, як можна розвинути свою справу та зробити бізнес прибутковим, але одна ідея не є запорукою успішності. Часто це не є лінь чи страх, а просто незнання, звідки можна взяти гроші на розвиток бізнесу.

Гроші на розвиток бізнесу – це важливо

Вважається, що бізнес без фінансових вкладень ніколи не стане успішним. Мовляв, кожен би міг стати підприємцем, якщо знав, де взяти гроші на розвиток бізнесу. Але ситуація не є безвихідною, адже існує безліч варіантів, які допоможуть залучити інвестиції. Корисні бізнес поради допоможуть дізнатись не тільки як розвинути свій бізнес, але й як досягнути справжнього успіху в бізнесі.

Гроші на розвиток бізнесу знайти можна, головне – підтримка

Дуже важливою для початківця-підприємця є підтримка зі сторони родичів та друзів. Адже зневіра у власних силах часто слідує після відсутності довіри з боку найближчих людей. Вони пропонують відмовитись від ідеї, адже це може бути ненадійною справою та великим ризиком. Досягнути своєї цілі цілком можливо, головне – знати де і як черпати натхнення для втілення ідеї в життя.

Гроші на розвиток бізнесу: економія

Одним із способів знайти на гроші на реалізацію своєї ідеї є життя в режимі строгої економіки. Важливо розуміти, що це явище тимчасове. Можна спробувати не витрачати гроші на всілякі дрібниці та відкладати половину заробітної плати на інвестиції для бізнесу.

Якщо не вистачає заробітків, то слід подумати, де знайти джерело додаткових доходів, з якого можна брати гроші на запуск бізнесу. Потерпіти один рік без брендового одягу та відпустки закордоном можна, якщо поставити перед собою чітку ціль.

Гроші на розвиток бізнесу: не фінансовий вклад

Фінансові вкладення це не єдине джерело для розвитку бізнесу. Наприклад, в період строгої економії можна спробувати зайнятись справами, які допоможуть зрозуміти як взагалі влаштований бізнес та як добитись збільшення продажів в майбутньому. Отже, способи, чим можна зайнятись в період економії:

 • дізнатись, як скласти ефективний бізнес план;
 • вибір місця для відкриття власної справи;
 • вивчення конкурентів;
 • аналіз інформації, яка стосується конкретної сфери бізнесу;
 • запланувати рекламну кампанію.

Гроші на розвиток бізнес: продаж речей

Звичайно в такому випадку не варто продавати речі, які дістались від бабусі та є сімейною реліквією. Але варто спробувати продати ті речі, без яких можна спокійно обійтись. Наприклад, можна продати:

 • зайвий комп’ютер чи техніку;
 • автомобіль;
 • прикраси;
 • гараж;
 • дачу.

Головне – не брати кредит під застави основного житла, адже стартап може і не принести дохід, тому ризик має бути завжди оправданий.

Як розвинути свою справу: додатковий дохід

Основного доходу часто не вистачає не лише на бізнес, але й на життя. Можна взяти кредит в банку, але його треба віддавати, тому пора подумати про додатковий дохід, наприклад:

 • друга робота;
 • здача квартири в аренду;
 • здача в аренду автомобіля, гаража чи чогось іншого;
 • покласти гроші на депозит і віддавати кредит із відсотків;
 • диверсифікація капіталу.

Крім того, можна звернутись за допомогою до друзів чи родичів, які можуть надати безвідсотковий кредит. А можливо хтось захоче навіть стати інвестором в бізнес. Ще можна спробувати отримати субсидію від держави, наприклад, після звільнення з роботи отримати компенсацію та стати на облік в Центр зайнятості. Найкращий варіант – це знайти бізнес-ангела, який є конкретною людиною, яка інвестує в перспективну справу. В цьому випадку важливо зацікавити своєю ідеєю, оригінальністю та перспективністю.

Гроші на розвиток бізнесу: грант чи конкурс

В цьому випадку віддавати гроші буде непотрібно. Тому треба слідкувати за конкурсами та міжнародними грантами, які підтримують стартапи з усього світу. Можна приготувати презентацію, яку треба буде редагувати під конкретний конкурс чи склад журі.

Краудфандинг як спосіб отримати гроші на розвиток бізнесу

Це чудовий спосіб, який дозволяє знайти гроші на відкриття бізнесу. Сьогодні існує велика кількість готових платформ, де можна розмістити свою ідею та рахунок, на який небайдужі будуть присилати кошти. Тут важливою є ідея та її користь для суспільства.

Брати гроші на бізнес в банку слід в тій ситуації, коли іншого варіанту просто немає. Важливо чітко визначити суму, яка необхідна буде не лише для запуску бізнесу, але й для його обслуговування компанії хоча б на перших 3-4 місяці.

Іншим варіантом для пошуку грошей для розвитку власної справи є знайдення інвестора, який готовий вкластись в перспективний бізнес. Ідеальним інвестором є людина, яка:

 • не занадто сильно контролює справи і дає підприємцю власну свободу;
 • не буде займати керівну посаду в бізнесі;
 • зможе дати корисну пораду;
 • легко йде на контакт;
 • вміє робити прогнози на майбутнє.

Часто підприємці-початківці допускають одних і тих же помилок, коли беруть гроші на розвиток бізнесу в інвесторів. Основними помилками є:

 1. Відсутність офіційного документу.
 2. Невміння працювати з інвестором.
 3. Невміння самостійно приймати рішення.
 4. Гроші закінчуються навіть в інвестора.
 5. Відсутність знань як правильно розпоряджатись фінансами.
 6. Порушення умов договору.

По матеріалам: dnevnyk-uspeha.com