П’ять необхідних навичок американців, придбаних зі шкільної лави

П’ять необхідних навичок американців, придбаних зі шкільної лави

Є навички, якими просто зобов’язана володіти людина, яка хоче зарекомендувати себе на ринку праці, бути готовою до реалій сучасного життя, а також оперативно вирішувати проблеми, справлятися з труднощами. Цікавим фактом є те, що американці отримують деякі необхідні навички в другому класі, в той час як багато українців не осягають цього навіть під час навчання в університеті. Про які навички йдеться? Розглянемо більш докладно.

 1. Уміння розуміти і писати тексти, які будуть зрозумілі кожному читачеві

Школярі в Америці ніколи не відчувають страху перед перевіркою читання на швидкість, адже в США її просто не перевіряють. Учням не ставиться за мету навчитися швидко читати, – головне завдання полягає в придбанні навичок розуміння прочитаного тексту. Навчання проводиться в такий спосіб:

 • У початкових класах школярі аналізують художні тексти. Після прочитання вони відповідають на питання, пов’язані з головними героями твору, ключовими подіями та моментами, які були відображені в тексті. Тобто, увагу учнів зосереджують на змісті, а не на формі самого тексту.
 • У старшій школі учні аналізують вже більш серйозну літературу, а саме, статистичні, соціологічні та наукові статті. У процесі аналізу школярі повинні зрозуміти головні думки тексту, висновки, зроблені автором, а також скласти анотацію до прочитаної статті.

Що ж стосується правильного, простого написання текстів, то цього американців навчають ще в 10 років. Викладачі вчать писати тексти з хорошою, зрозумілою структурою, правильно аргументувати, а також робити логічні висновки. Тексти, написані американцями, зрозумілі кожному читачеві, а головна думка статті простежується вже з перших рядків.

 1. Уміння робити презентації

Школярів у Сполучених Штатах Америки вчать робити презентації відразу після того, як вони навчаться писати. Причому презентації в США – це не копіювання тексту або банальні картинки, це дійсно самостійно підготовлений текст. Більш того, в школах і університетах американців навчають виступати перед публікою, правильно складати власну промову і доносити інформацію до будь-якої категорії населення.

 1. Навички швидкісного набору тексту на комп’ютері

Багато людей, набираючи текст, користуються тільки двома пальцями, витрачаючи велику кількість часу на виконання поставленого завдання. Американці ж уміють друкувати зі швидкістю професійних стенографісток. Більш того, вони також володіють навичками сліпого друку. Способи отримання цієї необхідної навички:

 1. Самостійні тренування і постійна практика. Цей спосіб приносить плоди тільки в разі систематичного навчання.
 2. Програми, у тому числі, і програми в режимі онлайн. Є спеціальні курси, які можуть навчити користуватися десятьма пальцями під час друку замість двох.

Отримання описаного вміння допоможе не тільки швидше друкувати і набирати тексти, а й підвищити власну продуктивність в рази.

 1. Нетерпимість до списування і плагіату

В Україні школярі, студенти видають чужі думки за свої власні напрацювання. Так відбувається тому, що вони просто не бачать в цьому нічого страшного, забороненого, на відміну від американців. У США кращий спосіб зіпсувати про себе враження, бути виключеним з університету з вовчим квитком – це попастися на списуванні чи плагіаті.

Саме тому, американців ще зі шкільної лави привчають до правильної роботи з джерелами. В Америці прийнято використовувати цитати по мінімуму, але при цьому, коли озвучується думка якогось вченого, то посилання на автора робиться в обов’язковому порядку.

 1. Уміння викладати свої думки, вести дебати, поважати опонента

В Америці люди не намагаються домогтися свого будь-яким шляхом, за допомогою образи чи приниження опонента. Як би не відрізнялися позиції американців, вони завжди з повагою ставляться до своїх опонентів, не боятися вийти з дебатів або змінити точку зору. У школах є сократичні семінари, основними принципами яких є:

 • Формальність. На заняттях дотримуються певного регламенту, правил. Ввічливість проявляється через звернення до опонента «містер», «міс».
 • Гнучкість. Кожен американець вчиться приймати точку зору опонента, поважати того, хто виступає з промовою, вчиться бути сприйнятливим до аргументів іншої людини.
 • Використання логіки. Логіка застосовується завжди: при вибудовуванні промови, при відповідях на питання, при доведенні своєї точки зору, при формуванні аргументів.

Якщо проводити порівняння української та американської освіти в глобальному масштабі, то різниця відчувається ще гостріше. Якщо американців навчають презентувати себе, представляти найкращі сторони, а також нести відповідальність за свої вчинки і дії, то українців вчать швидше уникати відповідальності.

Якщо в Америці знають про заборону плагіату і неможливость списування, переписування, то в Україні більше 90% школярів і студентів, багато вчених і професорів не бачать нічого страшного тому, щоб поцупити одну-дві, а то і більше хороших ідей у когось іншого.

За матерiалами: businessviews.com.ua