Причини бідності в Україні

Причини бідності в Україні

Економіка має всього дві моделі. Одна з них приносить великі доходи, інша – малі. У нас в країні успішно розвиваєтся друга модель і якщо ми будемо так само продовжувати, то залишимось такою ж бідною державою ще на багато років. Але не будемо відразу звинувачувати уряд – давайте спочатку розберемось, де ми можемо помилятись.

Перспективи сфери технологій

Нові тренди продовжують виникати в сфері технологій. Зерно не вирощують по-новому і нові сорти свиней теж не виводяться. Світом управляють саме технології. Згадайте Ілона Маска, який придумав багаторазову ракету в той час, поки наш уряд витрачав по 3 млрд.грн. в рік на розвиток космічної сфери.

Блокчейн – тренд сучасності

Технологія блокчейн і криптовалюти – це вже не просто слова. Це нова сфера, в якій намагаються реалізуватись багато країн світу. Це надзвичайно популярна тема на всіх міжнародних виставках та конференціях, яку обговорюють і будуть обговорювати.

Прогнозується, що в 2050 році близько 5% світового ВВП буде зберігатись за допомогою технології блокчейн. Саме тому впливові люди світу вирішують, як можна регулювати криптовалюти.

Лідерство в блокчейн

Зараз уряд Швейцарії активно працює в напрямку того, щоб зробити країну головним хабом для інноваційного бізнесу криптовалют. Швейцарці хочуть, щоб вони стали жителями Крипто-країни і розвивати економіку таким чином. Вони навіть випустили власний гайдлайн з проведення ICO.

В Мальті теж не проти стати блокчейн-державою. З березня цього року криптообмінник Binance тепер розташовується тут і вже має в штаті близько 200 чоловік. І не тільки ці дві країни працюють в напрямку розвитку криптоіндустрії. Це заслуга не тільки працівників цієї сфери, але й уряду, який знаходить нові можливості для збагачення своїх громадян.

Чи є у нас такий потенціал

В України є великий плюс для розвитку в цій індустрії – це наявність дешевої електроенергії, за допомогою якої можна майнити біткоїни. Але що зробив наш уряд для цього? Чи знаєте ви прийняті в нашій державі закони, які можуть допомогти Україні розкрити свій потенціал? Що нам слід зробити, щоб випередити конкурентів хоч на декілька кроків?

На жаль,  в країні нема закону, який би міг визначити статус криптовалют. Для цього поки у нас нічого не робиться. Наші регулятори навіть довго не могли прийти до єдиної думки, що ж таке насправді криптовалюта.

Українська економіка не розвивається, тому що в нас нема необхідних умов для її зростання. Бізнес, який може допомогти країні вирватись вперед, не розвивається. Уряд робить ставку на вже давно застарівший бізнес. Ніхто не думає про блокчейн, яка є надзвичайно перспективною технологією. Розвинуті країни навіть розробляють стратегію по розвитку штучного інтелекту.

Реформи: чи правильні вони

Не можна сказати, що Україна не змінюється. Реформи трапляються і бізнесмени навіть зазначають незначне покращення в інвестиційному кліматі останнім часом. Але підвищення мінімальної заробітної плати – це не розвиток економіки. Лише за 2017-2019 рік країна має 11 млрд. грн. боргу. А ці гроші ми фактично взяли в тих розвинутих країнах, де є умови для роботи блокчейн та іт-технологій.

Україна гостро потребую інновацій в сфері бізнесу. Скоро ми вже не зможем заробляти старими способами та природними ресурсами. Але криптовалюти приносять користь тільки тим посадовцям, які встигли купити криптовалюти, а перед цим дістали гроші на це. Згадайте про це, коли наступного разу будете збиратись на чергові вибори. Думайте головою, коли будете ставити свій підпис за кандидата.

По матеріалам: businessviews.com.ua