Товари з рук: хто і чому їх купує

Товари з рук: хто і чому їх купує

Сьогодні чимало людей купують товари не в магазинах, а, наприклад, в різних хендмейдерів, тобто з рук. Це можуть бути унікальні речі або товари, які вже були вжитку. Чи можна проаналізувати цей ринок та сказати, хто частіше є такими покупцями? Зараз розкажемо вам, що показало маркетингове дослідження в даному напрямку.

Хто купує товари з рук

По даним проведеного опитування у великих містах та невеликих населених пунктах, українці купують речі таким чином досить часто. Важко повірити, але основними покупцями є саме чоловіки (71%), а вже потім йдуть жінки (60%). Крім того, 20% людей відповіли, що можливо будуть купувати речі з рук в найближчому майбутньому. Багато таких відповідей отримали від людей у віці 50+.

Отже, ось результати опитування, хто найбільше купує з рук:

  • 71% у віці 18-30 років;
  • 67% у віці 31-40 років;
  • 63% людей від 41 до 50 років;
  • 51% старших за 50 років.

Можна також відмітити, що більшість таких покупців мають невисокий дохід. Вони купують не тільки використані речі, але й зовсім нові, ціна яких значно нижча, ніж у звичайних магазинах.

Труднощі для тих, хто купує товари з рук

Відкриттям під час дослідження стало те, що люди зовсім не соромляться купувати речі таким чином і ніяк не приховують цей факт. Всього 1% людей відповіли, що соромляться купувати б/у речі.

Чоловіки більше турбуються про те, щоб не купити зіпсовані товари, ніж жінки. Хоча вони однакові бояться зв’язатися з шахраями (21%). Отже, опитування показало, що якби люди були впевнені в чесності покупців та існувала б можливість страховки товару, тоді б бажаючих купити товар з рук стало б набагато більше.

Чому купують такі товари

Звісно, що важливим фактором для рішення купувати товари з рук є їх низька вартість. Крім того, чимало людей відповідають, що стан таких товарів їх повністю влаштовує. Речі відомих брендів можна придбати по низьким цінам, а це завжди приваблювало людей.

Створюються нові платформи-посередники між покупцем і продавцем. Наприклад, сервіс «Шафа» успішно функціонує у форматі, в якому кожен може виставити свої речі на продаж, а бажаючі вибирають їх в каталозі на сайті.

Коли люди шукають речі на один раз, наприклад, новорічний костюм для дитини чи сукню певного кольору, то скоріш за все вони куплять речі саме на подібних сервісах, аніж у звичайному магазину за ціну в два рази вищу. Крім того, це хороша можливість для колекціонерів екстравагантних речей поповнювати свою скарбничку.

Які товари купують найчастіше

Люди готові купувати майже все, що виставляється. Але є речі, які не користуються великою популярністю, сюди можна віднести товари для кухні, косметику та нижню білизну. Найчастіше ж купують саме одяг, електроніку та техніку. Жінки купують частіше одяг (28%), а чоловіки – товари для відпочинку, ремонту чи будівництва.

Таких продавців шукають в соціальних мережах або різноманітних форумах та спеціальних онлайн-платформах. Найголовніше для покупця –  позитивна історія продавця та його надійність. 55% респондентів відповіли, що скоріш за все куплять товар в професійного продавця, аніж в маловідомого. Велику роль відіграють коментарі, рейтинг та готовність йти на контакт.

По матеріалам: evo.business