Ціна податків: скільки насправді коштують продукти?

Ціна податків: скільки насправді коштують продукти?

Середньостатистичний українець не знає скільки податків він платить насправді. Дослідницьке агентство IFAK на замовлення Українського товариства економічних свобод провело соціальне опитування, яке показало, що 34% українців взагалі не мають уявлення про те, скільки податків вони платять. 58% українців думають, що платять податків в два рази менше, ніж насправді.

Кожна людина, яка витрачає гроші в Україні, є платником податків

Громадянин України, який одержує за документами зарплату 12 тисяч гривень, половину віддає в скарбницю. Найцікавіше, що податкове інформування в нашій країні практично не розвинене, а оподаткування йде повним ходом. При вже зменшилися доходи українців, більш 46% зароблених Вами грошей іде в казну. Податки платяться за все – роботодавець платить державі за те, що найняв працівника (22%). Працівник платить державі за те, що найнятий (18%). Крім того оплачуються комунальні послуги, причому через подорожчання тарифів, більшість населення не хоче переходити на чесну ( «білу») оплату праці, так як може загубити субсидування. Можливо це стане новиною, але з кожної витраченої на мобільний зв’язок гривні, держава збирає 7,5% податку до пенсійного фонду. Так само важливо знати, що якщо ви не платите податки самостійно, то за вас це роблять податкові агенти – магазини, комунальні підприємства, роботодавці.

Але сьогодні ми вирішили розібратися з таким явищем, як безподаткова вартість продуктів харчування. Справа в тому, що в Америці давно введена практика вказівки ціни продукту окремо від податку, який потрібно заплатити державі. TAX – непрямий податок, що стягується продавцем або магазином з покупця на користь штату, на території якого покупець здійснив цю покупку. По всіх штатах цей податок коливається від 6% до 10%. Отже, американець бачить реальну вартість товару (на якій заробляють виробник і дистриб’ютор) і бачить податок (який покладено державі).

Ця система цілком і повністю виправдана за рахунок того, що ліквідується податкова безграмотність населення, і давним-давно пора було б ввести таку практику і в Україні. Давайте разом подивимося, як би виглядали наші цінники, якби працювала TAХ-система.

Таблиця відкритих податків на цінники в магазинах. Зліва цінники, як вони є зараз, справа цінники, як магазин може повідомляти суму податків покупцеві.

1490540119

Ціни взяті з mysupermarket.org.ua

Податок на додаткову вартість – без малого 40% бюджету України. На даний момент частина ПДВ в кінцевій вартості товару становить 16,7%, але ми постійно чуємо про округленої ставку в 20%. Так що вирахувати ПДВ у вартості продуктів можна і в розумі – досить поділити ціну товару на 6. При цьому, в наведеній зверху таблиці, за основу була взята податкова ставка в 16,7%.

До речі, якщо Ви думаєте відкрити свій бізнес, але не знаєте за що братися, радимо Вам ознайомитися зі статтею 197 Податкового кодексу України, в якій перераховується список товарів і послуг вільних від оподаткування.

Джерело Бізнес Арена