В які галузі в Україні варто інвестувати

В які галузі в Україні варто інвестувати

Хороші новини для українців – за останній час збільшилася кількість міжнародних фондів та компаній, які готові вкладати гроші в наші проекти. Вибираючи галузь для інвестицій слід орієнтуватись на актуальний стан економіки та загальний потенціал тої чи іншої сфери. Отже, можна виділити 5 найпривабливіших для інвестування галузей. Давайте розглянемо детально кожну з них.

  1. Енергетика

Вже сьогодні сонячні електростанції поступово витісняють такі звичні для нас ресурси, як вугілля та газ. Наприклад, в Миколаївській, Херсонській та Дніпропетровській області ми вже зараз можемо стати свідками появи електростанцій абсолютно нового формату. Завдяки природним умовам та новим технологіям є можливість розрахувати кількість електроенергії, яку виробляє станція. До переваг таких інновацій можна віднести також термін окупності в 3-8 років та низькі ризики.

  1. Інфраструктура

Близько 90% доріг в Україні знаходиться в аварійному стані, тому це питання потребує додаткової уваги. Для будівельних робіт необхідно 30 млрд. грн., тому активно використовуються відкриті тендери для проведення відбору компаній для реконструкції. Таким чином, створюються умови, коли працювати в Україні стає прибутково та доступно.

Крім того, потребують модернізації українські порти. Це питання стало гостро після активізації річкових перевезень та реалізації китайського проекта «Один пояс – один шлях».

Прийняття закону про концесії дає нові можливості для інвестицій в Україну. Також закон стосовно морських портів дозволяє інвесторам отримувати індексацію капіталовкладень.

  1. Торгівля

За минулий рік на український ринок увійшло близько 35 нових брендів. Спостерігається також зниження вакантності на вже існуючих об’єктах. Підвищується попит зі сторони рітейлерів після виходу на українських ринок таких брендів, як IKEA, H&M, Decathlon та Zara Home.

Відбувається процес консолідації ринку продуктового рітейлу, переформатування магазинів (розповсюдження магазинів Billa по Україні) та повернення на ринок нідердандського Spar.

  1. Девелопмент

Сьогодні в нас в країні недостатньо якісних торговельних майданчиків. Але з часом прогнозується зростання попиту зі сторони логістики та збільшення кількості орендаторів.

Тому в 2018 необхідно очікувати зростання орендної плати на торговельні приміщення та відповідно дефіцит нових об’єктів, які знаходяться лише на етапі будівництва. Високий потенціал України підтверждується успішною діяльністю готелей Reikartz, Radisson Blu та Ibis.  Саме тому сфера девелопменту займає одну з лідируючих позицій в списку топ-5 сприятливих галузей для інвестицій.

  1. Агротех

По експертним даним, галузь сільського господарства забезпечує 11% ВВП, а попит на вітчизняні продукти харчування в країнах ЄС лише зростає. Тому холдинги, фермерські господарства та великі кооперативи мають на меті підвищувати ефективність підприємницької діяльності. Агротехнічна сфера потребує значних інвестицій для модернізації виробництва та впровадження інноваційних технологій.

Діяльність Експортно-кредитного агентства в 2018 році забезпечує страхування експортерів та надає їм необхідні гарантії. Отже, галузь сільського господарства в нашій країні була і залишається перспективною та буде приносити значні доходи в майбутньому.

По матеріалам: kfund-media.com