Фінансова незалежність: вигідний бізнес сьогодні

Фінансова незалежність: вигідний бізнес сьогодні

Зараз люди активно цікавляться новинами в сфері підприємницької діяльності, адже це прямий спосіб досягнути такого бажаного для всіх фінансового благополуччя. І для цього зовсім не обов’язково читати книги по бізнесу чи витрачати багато грошей на бізнес навчання. Треба багато працювати та розуміти, як розвинути бізнес та з часом отримувати постійний пасивний дохід. Кінцева мета будь-якого бізнесу – це фінансова незалежність.

Все про бізнес в Україні: фінансова незалежність близько?  

По даним реєстру, в першій половині 2018 року в країні було відкрито менше 44% від числа компаній, які були зареєстровані минулого року. Це означає, що кількість нових юридичних осіб менша, ніж в 2017. На жаль, число підприємств постійно скорочується.

Всього 28% нових ФОП порівняно з даними минулого року зареєструвались в 2018 році. Це дозволяє припустити, що до кінця року показник може в 2 рази зменшитись. Ці цифри пов’язують зі змінами в системі оподаткування та правилами платити єдиний соціальний внесок в повному розмірі. Саме тому зменшується кількість ФОП та відкривається менше підприємств. На жаль, фінансова незалежність залишається мрією для більшості громадян України.

Оптова торгівля – це вигідний бізнес в Україні

Торгівля є основним видом бізнес в країні з багатьох причин. Юридичні особи частіше вибирають оптову торгівлю для свого бізнесу, а фізичні особи – здебільшого роздрібну. За 2018 рік близько 11 869 осіб зареєструвались в сфері оптової торгівлі, а це майже кожна 10-та компанія. А от роздрібною торгівлею прийняли рішення зайнятись лише 880 осіб.

Слід зазначити, що кількість підприємств оптової торгівлі постійно зростає, а цього року бажаючих зареєструватись було 10.1% від загального числа підприємств. Частка зайнятих, для яких фінансова незалежність означає роздрібна торгівля, стало 12-14%.

Громадська діяльність як спосіб досягнути фінансова незалежність

За останні роки діяльність громадських організацій стала новим трендом в сфері бізнесу. Такі люди знають як стати лідером і для них словосполучення «фінансова незалежність» – це реальний спосіб змінити життя на краще. І хоча зараз таких компаній вже набагато менше, все-таки подібні структури створюються та успішно працюють. За першу половину 2018 року з’явилось близько 1233 нових громадських структур.

Фінансова незалежність: популярні бізнес ідеї серед юридичних осіб

 1. Будівництво
 2. Оптова торгівля (не враховується торгівля автомобілями та мотоциклами)
 3. Діяльність громадських структур
 4. Сільське господарство
 5. Нерухомість
 6. Юридичне право та бухгалтерія
 7. Обслуговування будинків та прибудинкових територій
 8. Роздрібна торгівля (без торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами)
 9. Трубопровідний та наземний види транспорту
 10. Сфера програмування та консультування

Популярні професії та необхідні якості для підприємця

 • Програмісти

Більшість людей, які працюють в даній сфері, реєструються як фізичні особи. За даними ФОП, які створились в 2018 році, програмісти займають 2-ге місце і складають 15 067 реєстрацій. А от в 2017 році їх було 3% (27 589).

 • Індивідуальні послуги

Для окремої групи людей фінансова незалежність – це робота в сфері надання індивідуальних послуг, таких як астрологія, спіритичні сеанси та салону з пірсингу або тату. Сюди також входять послуги бюро ескорту та сервіси с паркування. В цю категорію відносяться і власники кавових машин, сервісів з доставки піци чи навіть спеціалісти з дресировки тварин.

І якщо два роки тому в цій категорії було 13 524 ФОП, то зараз їх кількість складає 7171 реєстрацій, що означає спад попиту на подібні компанії. Але все ж таки ця категорія займає почесне 4-те місце в рейтингу.

Ідеї малого бізнесу з нуля: популярні види діяльності серед ФОП

 • надання широкого спектру індивідуальних послуг;
 • роздрібна торгівля (не враховувати торгівлю автомобілями та мотоциклами);
 • комп’ютерне програмування та консультування з різних питань;
 • оптова торгівля, окрім автотранспортних засобів та мотоциклів;
 • забезпечення населення продуктами харчування та напоями;
 • трубопровідний та наземний транспорт;
 • інформаційні послуги;
 • бізнес пов’язаний з нерухомим майном;
 • оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами та мотоциклами, послуги з ремонту та обслуговування;
 • допоміжна діяльність у сфері транспорту;
 • складське господарство.

По матеріалам: ukr.segodnya.ua