Як буде працювати програма допомоги малозабезпеченим підприємцям?

Як буде працювати програма допомоги малозабезпеченим підприємцям?

Незабаром планується винесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту, метою якого є надання фінансової допомоги малозабезпеченим підприємцям, які вирішили почати власний бізнес. Проект був розроблений Міністерством соціальної політики України та заснований на вже існуючому і успішно діючому проекті під назвою «Рука допомоги».

Проект «Рука допомоги» був запущений близько року тому. У рамках проекту були захищені бізнес-плани більш ніж 240 осіб, 213 з яких вже отримали допомогу на розвиток власного бізнесу, а ще 30 чекають надходження грошей найближчим часом.

Як буде здійснюватися допомога в рамках програми?

Законопроект не передбачає видачу підприємцям живих грошей, тобто передачу грошових коштів готівкою або відправку грошей на банківську карту очікувати не варто. Документ передбачає особливу процедуру, яку повинен пройти кожен підприємець, який бажає отримати «грошову підтримку» від держави.

Бізнесмен повинен розробити бізнес-план і передати його співробітникам міністерства або уповноваженим органам на перевірку. Після схвалення бізнес-плану, міністерство допоможе підприємцю закупити все необхідне обладнання, матеріали, сировину, орендувати приміщення та інше. Раз на квартал будуть проводитися планові перевірки, у разі потреби будуть надаватися консультації та необхідна допомога.

Скільки грошей розраховано на одного підприємця?

На даний момент на одного підприємця розраховане не більше, ніж 70 000 гривень. Безумовно, після розгляду законопроекту у Верховній Раді України сума може бути змінена, як збільшена, так і зменшена. У пілотному проекті в середньому кожен підприємець, який подав заявку на фінансову допомогу, отримав близько 56 000 гривень. До речі, також передбачена можливість отримати допомогу в разі розширення вже працюючих підприємств.

Інна Шинкаренко, яка є координатором проекту «Рука допомоги», в своєму інтерв’ю заявила, що нікому не відмовляли в допомозі, що за всіма поданими заявками було прийнято позитивне рішення. З 240 осіб, які подали заявку на отримання допомоги, комусь потрібно було 20-30 тисяч гривень, а хтось потребував більше 40 000 гривень. Більшість заявок стосувалося бізнесу, пов’язаного з промисловістю, сільським господарством або сферою послуг. Інна вказала, що комісія віддає перевагу, в першу чергу, тим заявкам, в яких має потребує конкретний регіон.

Як українці можуть взяти участь в програмі?

Програма розрахована не тільки на бізнесменів і підприємців. Є три варіанти, які дадуть можливість взяти участь в програмі:

  1. Отримання поворотної допомоги до 70 000 гривен без відсотків. Однак, у програмі є спеціальна примітка, яка дає можливість не повертати кошти, надані із державного бюджету, у разі прийому на роботу 2 учасників АТО або переселенців, які є малозабезпеченими.
  2. Отримання допомоги в працевлаштуванні. Цей варіант може мати на увазі перекваліфікацію, проходження додаткового навчання, отримання робочої спеціальності.
  3. Отримання пропозиції, пов’язаної з виконанням громадських робіт. Це варіант застосовується тільки в тому випадку, якщо з якихось причин не виходить досить тривалий час знайти підходящу роботу.

Для участі необхідно написати заяву в орган соціально захисту і подати довідку переселенця або довідку про отримання допомоги малозабезпеченим. Для отримання поворотної допомоги необхідно зареєструватися в Міністерстві юстиції України, як ФОП або юридична особа і скласти спеціальний тристоронній договір на поставку обладнання.

Проект – відмінний спосіб «вдарити» по безробіттю

В Україні рівень безробіття набагато вищий, ніж в більшості європейських країн. На січень 2018 року кількість зареєстрованих безробітних в Україні становила 840 429 осіб. Чиновники і аналітики пророкують, що проект по «Руці допомоги» зможе змінити ситуацію на краще, зменшивши кількість людей, які не мають постійного місця роботи.

Так як законопроект ще не доопрацьований і не надійшов на розгляд до Верховної Ради України, то він буде розглянутий і прийнятий не раніше, ніж в 2019 році. Слід зазначити, що велика ймовірність того, що будуть внесені зміни в законопроект, пов’язані з розмірами отримання грошової допомоги та умовами, при яких така допомога буде надаватися. За попередніми даними проект має запрацювати в другій половині 2019 року в разі його прийняття на голосуванні парламенту. Прогноз позитивний, з огляду на успішність пілотного проекту!

За матерiалами: ubr.ua