Як стати лідером: заповіді успіху

Як стати лідером: заповіді успіху

Сильні лідери здатні змінювати світ на краще, просувають важливі ідеї та роблять так, щоб їх почули. Якщо ви мріяли стати лідером – ця стаття для вас. Але памятайте – ці заповіді потребують великої роботи над собою, тому наберіться терпіння і слідуйте за своїми мріями.

Працюй над постановкою цілей

Те, що ви чуєте частіше за все, але можливо не звертали достатньо уваги. Це перше і найважливіше правило лідера: у нього є чітко сформульована мета, якою він живе сам і заряджає інших.

Бери відповідальність

Мало того, що треба взяти відповідальність за своє життя та наслідки своїх дій, іти на ризики та діяти в умовах обмежених ресурсів, треба також брати відповідальність за тих, хто поруч і особливо – за тих, хто працює у твоїй команді.

Працюй над саморозвитком

У прагненні завести бізнес більшості напевно імпонує ідея багатства. При цьому не всі розуміють, що щоб мати хороший прибутковий бізнес, потрібно розвивати свої власні навички та вміння, щоб бути дійсно успішним керівником. Зовнішні атрибути – такі як автомобіль, пентхаус, особистий літак – не значать нічого, адже в якийсь момент може статися так, що від них доведеться відмовитися, а все, що у вас залишиться, щоб повернутися уплав, – це ваші навички та вміння.

Підтягуй навички продажів

Продажі – це не лише про обмін товарів і послуг на гроші, ні. Будь-яка комунікація включає в себе елементи практики продажів. Лідер уміє підібрати потрібні слова та інструменти для того, щоб донести ідеї. Тому навички продажів абсолютно необхідні у сучасному житті.

Практикуй відмови

Знайома ситуація, коли ми погодилися на щось, хоча наш внутрішній голос скиглив у нас всередині і намагався відмовити від пропозиції? Але погодьтеся, що час – це наш найцінніший і дуже обмежений ресурс, тому якщо ви хочете розвивати власні проекти і змінювати світ на краще, доведеться навчитися говорити «ні» тому, що навіть може бути цікавим, але для вас власно не на часі.

навички лідера

Працюй над оточенням

Є такий експеримент, який називається «банка з павуками». Суть його в тому, що один паук, який потрапив у банку, легко вибереться з неї. Але якщо пауків у банці буде декілька, вони загинуть, тому що будуть скидати один одного, поки намагатимуться вибратися з посудини. Провести аналогію з оточенням нескладно – лідер сам має обирати своє оточення, інакше слабке оточення минулого буде постійно тягнути вас від успіху та самореалізації. Якщо ви станете на шлях розвитку, то у вашого оточення буде два варіанти: або йти рука об руку і розвиватися з вами, або повернути вас у стан спокою. Неважко сказати, який варіант оберуть люди.

Знайди справу життя

Іцхак Пінтосевич, відомий експерт з саморозвитку в країнах СНД, каже: “Щоб стати чемпіоном, необхідно виконати 3 умови – Хотіти бути чемпіоном; Багато працювати; Займатися улюбленою справою (інакше не вийде багато працювати)”. Знайти справу свого життя – це не просто необхідно, це майже єдине, що має сенс. Якщо вам подобається справа – робіть її. Хай навіть зараз ви не до кінця розумієте, як її монетизувати, з часом, коли ви наберетеся експертності, відповідь прийде сама.

Допомагай людям

Ваше завдання як лідера не в тому, щоб набути якомога більшу кількість послідовників, а допомагати іншим ставати лідерами. Від цього виграють усі.

Сімя понад усе

Можна мати неймовірно багато грошей, але багатство – це річ мінлива. Твої друзі і оточення залежать від того, який стиль життя ти ведеш і скільки на нього витрачаєш. Але багато мільярдерів кажуть, що нічого з цього не має значення, якщо поруч немає надійного партнера у шлюбі, батьків і дітей, які залишаться з тобою навіть тоді, коли ґрунт під ногами стане турбулентним.

Процес понад результатом

Якщо концентруватися на результаті, то весь шлях до нього перетвориться в муку, а по досягненні його, життя втратить сенс і треба буде перезбиратися. Лідер же бачить сенс у самому русі, а не результатах. Якщо вам здається, що цей пункт суперечить пункту про ціль, то ні – ціль лише задає вектор, а насолода лежить у русі. Мета життя – це життя з метою.

За матеріалами каналу “Ідеї для вашого бізнесу”.