Як стати успішним керівником: топ-5 порад

Як стати успішним керівником: топ-5 порад

На жаль, досить часто особа, яка раптово займає керівну посаду в компанії, розкривається не з кращої сторони, але влада псує далеко не всіх. Ключові характеристики особистості і являються запорукою хорошого чи поганого керівника.

Щоб досягнути успіху в бізнесі мало вкласти грошей – треба точно знати, як стати хорошим виконавцем своєї справи та успішним керівником. Найкращими якостями для такої людини є відповідальність та сумлінність. Але і цього буває недостатньо. Численні дослідження, в ході яких аналізувались дані особистості та контрольні оцінки її поведінки, показали, що треба робити керівникам для формування довірливих відносин у команді.

  1. Як стати успішним керівником: скромність

Харизматична людина – це чудово, адже вона завжди вміє виділятись серед натовпу. Але, щоб розвивати та правильно вести свій бізнес, треба знати, що таке скромність і як її застосовувати в роботі.

Спокійна поведінка начальника завжди створює сприятливий клімат в команді. А от постійна харизма може зробити керівнику репутацію егоцентричного боса, який постійно займається власною саморекламою. Якщо працівники бачать, що начальник турбується лише за свої потреби, тоді вони не відчувають впевненості та підтримки. Команда без мотивації – це крок назад для всього бізнесу.

  1. Як стати успішним керівником: надійність та стійкість

Відповідальність та слідування основним правилам в команді – це musthave для будь-якого керівника, який хоче заслужити авторитет серед працівників. Основні необхідні якості підприємця-керівника – це широка автономія та вміння самостійно приймати рішення.

Щоб стати успішним керівником необхідно навчитись тому, як бути таким лідером, якому довіряють інші. Начальник завжди робить те, що є в інтересах компанії та команди. Довіру працівників можна завоювати тоді, коли на своєму прикладі показувати як треба залишатись вірним своєму слову та дотримуватись принципів організації.

  1. Як стати успішним керівником: скромність – найкраща стратегія

Бізнес освіта, розумні книжки чи 20-річний досвід – це не те, що допоможе стати успішним керівником та працювати так, як повинен справжній начальник. Підлеглі завжди мають відчувати високий степінь відповідальності та професіоналізму. Саме професійні керівники надихають команду на результат.

«Кумедний начальник» ніколи не завоює довіру своїх працівників. В його оточенні може бути весело, але підтримувати авторитет таким чином досить складно. Між керівником та командою завжди повинна бути певна дистанція, хоча вони і повинні знати, що звернутись до нього за порадою можна завжди.

  1. Як стати успішним керівником: баланс аналізу та дій

Бути успішним в житті означає не лише мати щасливу родину та хорошу роботу, але й знати як інші люди відносяться з повагою до цієї людини. В процесі прийняття рішень завжди треба чітко аналізувати можливі майбутні дії

Не слід витрачати занадто багато часу на аналіз, адже це може заважати звертати увагу на важливі речі в критичних ситуаціях. Треба вчитись знаходити баланс між аналізом та швидким виконанням дій, адже в деяких ситуацій краще діяти, аніж думати.

Як досягнути своєї мети? Треба бути тим лідером, який вміє швидко приймати рішення та виконувати коректуючі дії навіть, якщо вони здаються не зовсім правильними.

  1. Як стати успішним керівником: уважність перш за все

Питання «Як стати успішним керівником» цікавить багатьох людей, в яких не виходить управляти компанією чи маленькою групою людей. Просування бізнесу та знання як розвинути свою справу – ось основна мета таких підприємців. І в таких ситуаціях треба знати, що зазвичай адаптація до нової ролі може зайняти певний час.

Перший час керівник повинен проявити пильність та уважно спостерігати за всім, що відбувається в компанії. Важливо звертати увагу на те, як вибудовувати відносини з колективом та які враження викликає керівник. З часом начальник стає менше концентруватись на своїй репутації, але це і є головною помилкою. Щоб стати успішним керівником необхідно постійно бути уважним та знати як отримати фідбек від колективу.

Для ефективного управління колективом необхідно вибрати поведінку, яка буде вести команду вперед. «Перемога будь-якою ціною» – це завжди ризики і для репутації керівника, і для атмосфери в команді. Треба вчитись розуміти своє оточення і як можна на нього впливати без шкоди своїй репутації.

По матеріалам: kfund-media.com