Як створити бізнес в Інтернеті: головні аспекти та особливості

Як створити бізнес в Інтернеті: головні аспекти та особливості

Кожен підприємець, який досяг успіху і відкрив власний інтернет-магазин, пройшов досить довгий шлях. Труднощі, непорозуміння і відсутність знань – звичайні перешкоди, з якими можуть стикатися новачки. Створити бізнес в Інтернеті – непросто, але воно того варте!

Що потрібно робити, щоб відкрити інтернет-магазин?

При відкритті інтернет-магазина важлива послідовність у діях та величезне бажання. Стратегії можуть бути різними, як і послідовність дій. Для новачків, які не знають, з чого потрібно починати і як діяти, можна скористатися наступною однією з наданих схем:

 1. Створити сайт самостійно або через компанію, яка надає подібні послуги. Після цього необхідно заповнити сайт і продумати контент, розмістити товари, написати опис і встановити ціни.
 2. Не створювати сайт на початковому етапі, а скористатися розміщенням своїх товарних позицій на іншому сайті. Це заощадить час і гроші підприємця. Після розміщення товарів, повинна початися активна робота з персональним менеджером, який буде направляти дії в потрібне русло.

Як розібратися в деталях і навчитися всьому, що потрібно?

Насправді, відповідь одна – бажання і плідна робота. Людина, яка хоче займатися тим чи іншим бізнесом, повинна знатися на асортименті, знати достоїнства і недоліки кожного товару, вміти і знати, як надати консультацію і відповісти на питання, задані клієнтом.

Слід пам’ятати про те, що далеко не завжди потенційний покупець знає, що йому потрібно, а ось підприємець повинен розбиратися в цьому питанні. Це правило стосується і співробітників-консультантів, які працюватимуть в такому інтернет-магазині. Підприємець не може собі дозволити наймати працівників, які не вміють спілкуватися з клієнтами і не можуть надавати спеціалізовані консультації.

Як зрозуміти клієнта і дати йому те, що потрібно?

Клієнт – це головна фігура в бізнесі, інтереси якої завжди повинні бути на першому місці. Підприємець, який володіє інтернет-магазином, співробітники, які в ньому працюють повинні вміти взаємодіяти з клієнтом. Ось кілька простих правил роботи з покупцями:

 1. Якщо клієнт задає питання, то на них необхідно давати повні, правдиві відповіді. Це допоможе привернути його увагу та отримати необхідну прихильність.
 2. Якщо покупець потребує поради, то її обов’язково необхідно надати. Коли співробітники сумніваються, не можуть дати однозначної відповіді, найкращим рішенням буде порадитися з більш досвідченими колегами або задати питання керівнику, тобто людині, яка створила інтернет-магазин.

Клієнт повинен відчувати впевненість і професіоналізм тих людей, до яких він звертається за допомогою, консультацією. Тільки в цьому випадку, інтернет-магазин буде мати велику кількість клієнтів, і відповідно, непоганий прибуток. Співробітники також повинні спокійно реагувати на скарги, відповідати ввічливо на будь-які зауваження клієнта.

Як запам’ятатися клієнту і зробити його постійним замовником?

Ставлення до клієнта повинно бути побудовано таким чином, щоб він захотів повернутися в цей інтернет-магазин ще кілька разів. Кожна компанія, кожен підприємець розробляє власну стратегію, яка дозволяє запам’ятатися покупцеві. До таких способів можна віднести:

 • Візитки, які додаються до товару. Однак, слід враховувати той факт, що такі візитки можуть викидатися або просто губитися, тому розраховувати тільки на них не варто.
 • Розмова з клієнтом, під час якої можна вживати назву міста або якусь особливість, яка дозволить компанії залишитися на слуху. Навіть якщо покупець забуде назву компанії, він за ключовими словами зможе знайти потрібну фірму в Інтернеті.
 • Особистий фактор. Цей метод працює завжди, ніколи не дає збоїв. Якщо покупець залишиться задоволеним, якщо йому сподобається сервіс та обслуговування, то він ніколи не буде шукати альтернативу, заміну вашій компанії.

Правила першокласного сервісу для інтернет-магазинів

Недостатньо просто якісно виконувати роботу і вчасно відправляти товари, важливо зробити так, щоб клієнту захотілося повернутися. Прогресивні компанії, які домоглися успіху в бізнесі в Інтернеті, слідують деяким правилам, серед яких можна виділити наступні:

 1. Замовлення повинні оброблятися максимально оперативно. Відправка повинна бути здійснена або відразу ж після оплати, або протягом 1-2 днів.
 2. З кожним клієнтом повинні вибудовуватися індивідуальні взаємини. Це дозволить персоналізувати кожного замовника і знайти до нього підхід.
 3. Інтернет-магазин повинен нести відповідальність за замовлення. Покупець повинен бути впевнений, що замовлення буде відправлене, що товар буде належним чином упакований, що якість буде відповідати тій, яка зазначена на сайті підприємства.
 4. Клієнтів потрібно вміти радувати. Для цього ідеально підійдуть акції і сюрпризи.
 5. Інформація на сайті повинна бути актуальна. Не можна допускати таких промахів, при яких клієнт побачить вартість товару, яка давно змінилася.

Всі проблеми можна вирішити, з будь-якої ситуації можна знайти вихід, – головне, не залишатися байдужим до побажань і прохань замовника!

Як збільшити продажі в інтернет-магазині?

Існує безліч способів, які можуть допомогти підняти рівень продажів в магазині, тим самим, збільшивши дохід компанії в рази. Найбільш популярними є реклама на сайтах і в соціальних мережах, просування в Інтернеті, написання SEO статей, а також використання дощок оголошень. Не менш популярною серед власників інтернет-магазинів є реклама на Prom.ua, ресурсі, який може допомогти збільшити продажі і підвищити дохід компанії за допомогою залучення цільової аудиторії.

Хочете створити інтернет-магазин? Все у ваших руках, все можливо, було б бажання і час на реалізацію ідей! Ставте цілі і досягайте їх, правильно взаємодійте з клієнтами і надавайте якісне обслуговування, – і все вийде!

За матерiалами: evo.business