Як оцінити свою готовність до відкриття власної справи: якості підприємця

Як оцінити свою готовність до відкриття власної справи: якості підприємця

Якщо ви думаєте про відкриття власної справи, але задаєтесь питанням, які якості підприємця необхідні для цього – ця стаття для вас. Відкриття своєї справи може викликати не тільки радість, а й страх – незалежно від вашої вмотивованості до підприємництва.

Розберіться в собі

Для початку бажано скласти список тих речей, які вам подобаються у вашій роботі і які ви цінуєте. Наприклад, галузь, обов’язки, дохід, динамічність. Потім структуруйте їх у список у порядку важливості – таким чином ви зрозумієте обов’язкові і бажані аспекти вашої кар’єри. Так ви зможете зрозуміти, чи є у вас якості підприємця, необхідні для роботи над власною справою.

Чому це важливо? Наприклад, якщо на перше місце для вас командна робота, то професія незалежного консультанта може бути не для вас. Таких прикладів безліч – важливо чітко розуміти, чого ви самі прагнете.

Визначтеся з місцем на ринку

Якщо після першого кроку ви будете впевнені, що відкриття власної справи – це ваше, і у вас є достатня фінансова подушка для цього, то вам потрібно придумати свою унікальну маркетингову пропозицію – фішку, яка буде вас відрізняти від конкурентів, особливо у важких нішах.

Знайдіть свою унікальну аудиторію і визначте її актуальні потреби. Так ви зможете створити для неї найбільш привабливий продукт або послугу. Складіть початковий план і створіть приблизну картину того, як виглядатиме мастабніша версія вашої задумки в довгостроковій перспективі, якщо справа вигорить.

якості підприємця

Зберіть групу підтримки

Ваша команда має складатися з групи консультантів, яким ви довірятимете, які допоможуть із звязками та порадами. У випадку несподіваної кризи, вони допоможуть вберегтися на шляху до незалежності.

Як правило, той самий «підходящий час» настає тоді, коли бажання змін перемагає страхи. Мрії про нові, масштабніші ідеї, жага до розвитку і зростання стають настільки добре візуалізованими і переростають в реальне прагнення внести ці зміни у своє життя. Нічого не вийде, якщо не робити хоча б маленькі кроки вперед.

Головне – не передавайте нікому право розпоряджатися своїм життям. Якщо ви бачите себе в своїй власній справі, то робіть – неважливо, що кажуть вам люди навколо.

З чого почати

Краще для початку скласти концепцію і побудувати план. Тільки після побудови чіткого бачення треба приступати до його реалізації. На вашому шляху будуть траплятися перешкоди – у такі моменти важливо не втрачати віру в себе та свої сили. Якщо щось не клеїться, створіть новий план і продовжуйте діяти. Дивіться на це як на частину свого шляху і беріть від досвіду по максимуму.

За матеріалами mc.today

Інші статті про те, як почати свій бізнес.