Зростання економіки в Україні можливо

Зростання економіки в Україні можливо

Українські бізнесмени в опитуванні пояснили, що саме високі податки та корупція не дають нашій економіці розвиватись. Але є способи підняти економіку і таким чином покращити рівень життя. Один із варіантів – раціональне використання тих ресурсів, які є в країні.

Сировинна економіка: складнощі

На жаль, продаж сировини не може забезпечити високі доходи для тих, хто її продає. Більш розвинені країни наживаються на тих державах, які живуть за рахунок сировини. Важко повірити, але і голодають дуже часто саме аграрні країни.

Така модель економіки була б успішною років 500 назад, але точно не сьогодні. Зараз такий принцип не може розвивати економіку, тому що інші моделі приведуть до успіху значно швидше.

Додана вартість

Додана вартість – це вартість, яка додається в процесі виробництва товарів до вартості сировини. Щоб краще зрозуміти достатньо подумати про Іспанію, яка годує своїх свинок нашею пшеницею по 200 дол. за тонну, а потім продають нам хамон по 200 дол. за ногу. Несправедливо, чи не так?

Важлива умова для зростання економіки

Економіка розвивається не сама по собі. І не варто думати, що вона краща там, де зосереджена більша кількість підприємців. Наявність великої кількості бізнесменів не гарантує розвитку економіки.

Економіка також не сильніша в тих країнах, які володіють ресурсами. Наприклад, Росія продає нафту та газ по всій Європі, але падіння цін та штрафні санкції дуже підкосили економіку країни останнім часом.

У нас надзвичайно багато можливостей в плані ресурсів. Але цього мало, щоб бути багатими та успішними. Навіть, якщо ми будемо отримувати ще більше зерна, ми не розбагатіємо. Український ВВП менший, ніж в деяких країнах Африки. Ми продовжуємо залишатися країною з досить посередньою економікою.

Що зробили інші країни

Давайте подивимось на наших сусідів та інші багаті країни. Наприклад, в Британії в 2017 році було виділено 2.4 млн. фунтів (83 млн.грн.) на розвиток музики. За кожний вкладений фунт британці отримують десять. В сумі країна отримує 3.3 млрд. дол. за продаж прав на використання британської музики. Ви тільки подумайте, що ця сума – це більше, ніж гроші, які ми отримали за експорт всієї української пшениці.

А от в Естонії виділили 3 млн. євро на розробки в іт-сфері. Багато експертів зазначають, що саме Естонія – країна з величезним технологічним майбутнім. І саме в цій країні колись створили Skype, яким ми до сих пір користуємось.

Успішність економіки залежить від уряду

Хочемо ми того чи ні, але наша економіка залежить від депутатів в уряді. Саме від їх рішень залежить наше з вами майбутнє. Подумайте про це тоді, коли будете вирішувати йти на вибори чи ні.

Уряди розвинених країн працюють над посиленням компетенції на те, що і так в країни добре. Крім цього, вони шукають те, що зможе робити їх країна краще за інших. Розвивати економіку можна шляхом підвищення конкурентоспроможності. Для цього треба:

  • прибирати бар’єри для надходження інвестицій;
  • створювати сприятливу атмосферу для відкриття власної справи;
  • приймати закони, які захищають власність.

Але найважливіше – це шукати та знаходити нові можливості для розвитку економіки, а потім працювати зі спеціалістами, які зможуть це реалізувати. В Європі існують програми для залучення українських програмістів, які потім виїжджають з України. У нас в країні всього близько 8 іт-спеціалістів на 1000 працюючих, а ось в Швейцарії – 45.

Але це не значить, що треба швидко братись за іт-сферу і заманювати програмістів із усього світу. Можна стати багатим завдяки іншим сферам. Наприклад, Швейцарія відома своєю безпечною системою для зберігання грошей, а Німеччина прославилась за рахунок машинобудування.  Це також не означає, що треба фокусуватись лише на одній сфері. Не треба робити ставку лише на агропродукцію в Україні.

Головне – знайти нову нішу або тренд, який ще не так популярний в інших країнах, щоб зайняти це місце першими, а потім стати безперечним лідером.

По матеріалам: businessviews.com.ua